Дорогі друзі!
Ми раді, вашій присутності на цьому сайті. Херсонес - одна з найвеличніших пам'яток Криму і, звичайно, інформації про Крим у Мережі вже досить багато, проте наш сайт - цеми свого роду археологічна енциклопедія. I не засмучуйтесь, що багато сторінок не заповнені, адже ми працюємо кожен день, а ви маєте можливість щоденно нас відвідувати в очікуванні чогось новенького - і воно обов'язково буде!


Архiв новин

26.07.2013 - Вхiд вiльний 27 та 28 липня

10.09.2012 - Річний план державних закупівель на 2012 рік із змінами

14.08.2012 - НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАПОВІДНИК «ХЕРСОНЕС ТАВРІЙСЬКИЙ» ЗАПРОШУЄ ДО УЧАСТІ В КОНКУРСІ

26.02.2012 - Досьє номінації пам'яток Херсонеса у Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

05.01.2012 - Херсонес Таврійський переміг у грантовому конкурсі Фонду Ріната Ахметова

01.12.2011 - Затверджено прейскурант платних послуг, якi надаються Нацiональним заповiдником "Херсонес Таврiйський" з 01 лютого 2012 р.

[ усi новини ]


Нашi проекти


Контакти


Электронна пошта:
info@chersonesos.org




 

Херсонес Таврійський - таку назву носило місто, засноване древньогрецькими колоністами більше ніж дві з половиною тисячі років тому на південному заході Криму. Нині його руїни - є однією з визначних пам'яток Севастополя.

Cлово "херсонес" зазвичай перекладають з грецької як "півострів". Місто дійсно було розташоване на невеличкому півострові проміж двох бухт. Таври - войовниче плем'я, що заселяло сусідні гористі місцевості, - спричинили народження епітету "Таврійський", тобто, "розташований на території таврів". Це місто-держава мало довге життя - майже дві тисячі років - і його історія є частиною історії Древньої Греції, Древнього Риму та Візантії.

Життя херсонеситів, як і жителів інших древньогрецьких колоній, повністю залежало від землеробської округи - хори, як вони самі її називали. Сільські садиби та наділи громадян Херсонеса - об'єкт досліджень сучасних вчених різних спеціальностей. Околиці міста були заселені різноманітними племенами, мирними та ворожими, а в середні віки, коли Херсонес набуває статусу християнської столиці півострова, навколо нього з'являється безліч монастирів та скитів, а також знамениті печерні міста. В кінці XIV століття навала кочівників поклала кінець існуванню міста, а його руїни поховала земля.

Лише в 1827 році, майже через півстоліття після заснування міста Севастополя, на цьому місці розпочалися розкопки, які майже відразу принесли Херсонесу ще одну назву - "Руські Помпеї". З року в рік із-під вікових нашарувань з'являлися будинки та вулиці, площі та храми стародавнього міста.

Знахідок було так багато, що досить швидко з них склалася вельми цікава експозиція - так виник археологічний музей. В 2012 році, йому виповнилось 120 років.

Ви зможете провести в ньому цілий день, розглядаючи численні експонати, чи здійснюючи археологічну прогулянку по території стародавнього городища. Можна здійснити і віртуальну екскурсію, скориставшись картою, на якій позначені розкопані ділянки міської території. Проте розкопки ведуться не лише на території городища - археологи давно вийшли за межі захисних стін та проводять дослідження багатьох об'єктів.

Масштаб досліджень та велика кількість археологічних пам'яток, що потребують збереження, спричинили до створення державного заповідника.

На даний момент державний бюджетний заклад м.Севастополя Про Херсонес - це не лише першокласний туристичний об'єкт, але і одна з найбільших науково-методичних баз археологів, істориків, музеєзнавців, вчених інших спеціальностей. Колектив заповідника складається з захоплених наукою, відданих своїй справі людей.


[Iсторiя]  [Розкопки]  [Музей]  [Заповiдник]  [Городище]  [Хора]  [Околицi]  [Сервiсний вiддiл]
[Вiртуальна карта]  [Наша галерея]  [Додати фото]  [Рос]  [Eng]
© Проект «Мегаріка», 2016
info@chersonesos.org
Всі права захищені